Barcelona drží sérii ligové neporazitelnosti, Monako porazilo Lyon

Mezi největší šlágry neděle patřil bezesporu souboj z Premier League mezi Liverpoolem a Tottenhamem. Za zmínku stojí taktéž zápasy Bologna – Fiorentina, Udinese – AC Milán, nebo barcelonské městské derby.

V anglické Premier League jsme byli svědky velkého dramatu v zápase Liverpoolu s Tottenhamem. Liverpool šel do vedení již ve třetí minutě, po gólu Mohameda Salaha. V 80. minutě srovnal na 1:1 hostující Wanyama a o sedmminut později mohl Kane z penalty převést vedení na svou stranu, z pokutového kopu však minul. V nastaveném čase vstřelil zdánlivě vítězný gól Salah ale v 94. minutě se přece jenom z penalty prosadil Kane a srovnal na konečných 2:2.

Ve šlágru kola francouzské Ligue 1 vyhrílo AS Monaco nad Lyonem 3:2, přičemž vítezný gól vstřelil až v úplném závěru utkání. Knížecí klub se díky výhře posunul před Lyon a nyní se pohybuje na třetí příčce, která by na konci sezóny znamenala play off Ligy mistrů.

V italské Serii A vyhrál AS Řím bez Patrika Schicka na půdě Hellasu Verona 1:0 po gólu Cengize Undera z první minuty zápasu. Juventus deklasoval na svém hřišti Sassuolo 7:0, hattrickem se prosadil argentinský útočník Gonzalo Higuaín, který je nyní pátým nejlepším střelcem soutěže.

Ve španělské La Lize vedl Espanyol po gólu z 66. minuty nad favorizovanou Barcelonou, v 82. minutě však srovnal skóre zápasu po nahrávce Lionela Messiho Gerard Piqué. V zápase Atlética Madrid s Valencií vyhráli domácí, které podržel brankář Jan Oblak. Jediný gól utkání vstřelil v 59. minutě pravý záložník Correa.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o fotbalové dresy se jménem.