Nejlepší střelec FNL Pázler: Statistiky? Sleduji je. Snad překonám svou nejlepší sezonu

O postup do nejvyšší fotbalové soutěže se na jaře bude pravděpodobně rvát kvarteto Opava, Třinec, Příbram a České Budějovice. Kdo by však čekal, že nejlepší střelec 2. ligy (nebo chcete-li Fortuna národní ligy) obléká dres právě některého z těchto čtyř klubů, je na omylu.

Nejlepší střelec FNL Pázler: Statistiky? Sleduji je. Snad překonám svou nejlepší sezonu
Druholigový kanonýr no.1 je totiž borec z Hradce Králové, jenž momentálně okupuje v tabulce až desátou příčku. Podle jeho slov však Votrocinic nevzdávají, postup ještě není ztracen! Řeč je pochopitelně o 27letém snajprovi Janu Pázlerovi, který v exkluzivním rozhovoru pro HATTRICK.cz a eFotbal.cz mluvil nejen o současné situaci na stadionu Pod lízátky, ale také o své famózní střelecké formě.

Jednoduchá otázka na začátek, má ještě Hradec šanci zabojovat o postup do první ligy?

Samozřejmě, ta šance je tam vždy. Vyhrajeme všechny zápasy a postoupíme. (úsměv) Ale víme, že to bude hodně těžký úkol.

Jaký cíl vůbec královéhradecký klub před sezonou měl? Byl co nejrychlejší návrat do nejvyšší soutěže úkolem číslo jedna?

Před sezonou to určitě jeden z cílů byl. Chtěli jsme se o postup rvát. Odešlo hodně hráčů, takže dalším cílem bylo i stabilizování našeho mladého mužstva. Ale postup byl pochopitelně také jedním z nich.

Po podzimu jste desátí, což není nejlepší vizitka. Na druhou stranu máte dvaadvacet bodů a na postup jich momentálně ztrácíte osm. Do jaké míry jste s podzimem spokojeni?

S podzimem vládne velká nespokojenost. Chtěli jsme být úplně někde jinde, hrát na špici tabulky, ne uprostřed… To už je ale za námi a na jaře to chceme určitě vylepšit!

Doma to jakžtakž funguje, venku jste ale z osmi zápasů vyhráli jen jednou. Je právě tohle kámen úrazu a věc, která je potřeba na jaře razantně zlepšit?

Podle mě je největší kámen úrazu naše defenzivní hra celého týmu. Dostali jsme na podzim hodně gólů, což se na jaře prostě stát nemůže. Když tohle zlepšíme, myslím, že tabulkou půjdeme nahoru.

Jak hodnotíte zimní příchody a odchody? Půjde tým do jarní části posílený oproti podzimu, nebo ty změny nebudou příliš znát?

Co se týče odchodů, některým klukům skončila smlouva, a tak se nedalo nic dělat. Příchody jsou, myslím si, takovým okysličením týmu. Můžou nám výrazně pomoci.

Zima naznačuje, že to klape. V Tipsport lize jste vybojovali první místo ve skupině v konkurenci Liberce, Jablonce a Jihlavy, porazili jste i slovenský Spartak Trnava. Příprava tak vyšla na jedničku, nepletu se?

V přípravě jsme měli kvalitní týmy a hráli jsme s nimi vyrovnanou partii, takže s ní vládne spokojenost. Ale v létě v přípravě se nám také dařilo a pak v soutěži to nebylo ono. Takže uvidíme až v mistrovských zápasech, jak jsme připraveni. Já však věřím, že to bude dobré.

Jak moc vám překazilo program odložení pohárového utkání se Zlínem? Nepočítali jste s tím, nebo tahle varianta byla ve hře již delší dobu?

Týden před Zlínem jsme to už ladili na první mistrák, ale poté přišly mrazy, takže jsme s tím trochu počítali. Všichni jsme se na to už těšili, ale nijak nám to přípravu nezkomplikovalo.

Jakou váhu pro vás vůbec MOL Cup má? Půjde do toho čtvrtfinále proti Fastavu ta nejlepší možná jedenáctka?

Je to čtvrtfinále, takže tomu přikládáme velkou váhu. Hrajeme proti týmu z první ligy, budeme se chtít ukázat. Myslím si, že na Zlín půjdeme v tom nejsilnějším složení.

A co odložené sobotní derby v Pardubicích, které mělo odstartovat jarní část Fortuna národní ligy? Jste za to osobně rád, nebo se zápas měl odehrát za každých podmínek?

Určitě jsem za to rád. V Pardubicích se hraje dopoledne ve čtvrt na jedenáct, takže by v té zimě ani nepřišlo moc diváků. Hřiště by bylo hodně zmrzlé a nebylo by to moc o fotbale. Takže jsem rád, že se to překládá na jiný termín, kdy už bude počasí lepší.

Podle vašich slov Votrokům zrušené čtvrtfinále se Zlínem program nezkomplikovalo, následné odložené první jarní kolo v Pardubicích už ano?

V kabině už jsme se všichni těšili na první zápas, ale komplikace to není. Budeme mít přípravný zápas a příští týden už snad konečně první mistrovský duel.

O týden později doma přivítáte České Budějovice, které rovněž usilují o postup do HET ligy. Co od tohoto duelu očekáváte?

Máme Budějovicím co vracet z podzimu. Hrajeme doma, takže je určitě budeme chtít porazit. Chtějí hrát fotbal, takže to bude podle mě kvalitní podívaná.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o fotbalove dresy vyprodej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *