Pašek se poučil: Jednání Vítkovic bylo rychlé, už jsem dále nešpekuloval

Každý, kdo sleduje fotbal a jméno Davida Paška zná, si jej spojuje především se Zbrojovkou Brno. A není divu. Dnes již osmadvacetiletý záložník prošel brněnskou mládeží a v A týmu byl dlouhých devět let. Před rokem se však v jihomoravské metropoli stal nepotřebným, a tak vzal za vděk nabídce kyperského nováčka. „Nic mě v Brně nedrželo, a tak jsem odešel. Všechno bylo jiné, ale díky Michalu Ordošovi, který již v klubu půl roku působil, to bylo o něco snazší,“ vrací se v rozhovoru o dvanáct měsíců zpět David Pašek.
Pašek se poučil: Jednání Vítkovic bylo rychlé, už jsem dále nešpekuloval
V Brně jste v celku pravidelně hrával několik sezón, avšak na podzim 2016 jste už ze sestavy takřka vypadl. Proč se vaše pozice tak zhoršila?
Je to jednoduché. Přišel nový trenér, který se rozhodl hrát trošku jiným stylem a přivést si na to jiné hráče. Nemyslím si, že má kvalita šla v té době nějak dolů, ale trenér na to určitě mohl mít jiný názor.

Fotbalově jste tam vyrůstal, chtěl byste se tam ještě někdy vrátit nebo je to už uzavřená kapitola?
Není to úplně uzavřená kapitola. Jednou bych se chtěl vrátit, ale vše záleží na tom, jak se mi bude dařit a jak na tom fotbalově budu.

Brno však dlouhodobě bojuje o záchranu, v čem je podle vás hlavní problém?
Ono nebojuje úplně o záchranu, poslední sezónu, co jsem tam byl, tak jsme s panem Kotalem skončili i šestí. Pak ale přišla výměna trenéra, po které hodně hráčů odešlo a hodně zase přišlo. Poslední sezóna pak nedopadla úplně dobře. Předtím to tak zlé nebylo, skončili jsme i šestí a devátí.

Sáhl po vás tehdy nováček kyperské nejvyšší soutěže Karmiotissa, překvapil vás jejich opakovaný zájem?
Zástupci jejich klubu mě oslovili už v době, kdy se v Brně měnil trenér a mě končila smlouva. Přemýšlel jsem, zda to vzít, ale nakonec jsem ještě o rok prodloužil na jihu Moravy. V zimě jsem se však dozvěděl, že se mnou v Brně už nepočítají. Nic mě tam nedrželo, a tak jsem odešel.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o Levné fotbalové dresy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *