Premier League – Giroud vystřelil Chelsea finále FA Cupu, ve kterém se The Blues utkají s Manchesterem United

Chelsea: Caballero, Azpilicueta, Cahill, Rüdiger, Moses, Kanté, Fabregas, Emerson, Willian, Hazard, Giroud

Southampton: McCarthy, Hoedt, Yoshida, Bednarek, Bertrand, Hoejbjerg, Romeu, Lemina, Soares, Long, Austin

Chelsea byla po celý první poločas aktivnější, v zakončení ji ale scházela přesnost. I proto sice Blues za první půli vystřelili devětkrát, ani jednou ale netrefili bránu. Co se domácím v prvním poločase nepodařilo, se povedlo hned zkraje druhého poločasu. Ve čtyřicáté šesté minutě otevřel skóre utkání Olivier Giroud. Francouzský útočník ve vápně dostal přihrávku od Hazarda, obešel dvojici obránců Southamptonu i gólmana McCarthyho a zakončením do odkryté brány přiblížil Chelsea finále.

Po inkasovaném gólu se Southampton začal víc tlačit do útoku. V sedmdesáté druhé minutě byl blízko vyrovnání Redmond, jeho tvrdou ránu ale Caballero vyrazil. Vzápětí se v šanci na druhé straně octl Hazard, ani on ale na brankáře soupeře nevyzrál.

V závěrečných minutách Chelsea pojistila své vedení díky Álvaru Moratovi, který na hřišti nahradil Girouda. Španělský útočník posedmé v sezoně využil spolupráci s Césarem Azpilicuetou, který na Moratovu hlavu poslal přesný centr. Chelsea tak vyhrála 2:0 a postoupila do finále FA Cupu, ve kterém devatenáctého května vyzve Mourinhův Manchester.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o fotbalove dresy komplet.