Premier League – Přestavba Arsenalu pokračuje. Sportovním ředitelem se má stát Michael Zorc

Kanonýři po loňské nevydařené sezóně, ve které nejenže nevyhráli titul, ale nezajistili si ani kvalifikaci do letošního ročníku Ligy mistrů, sáhli k velkým změnám v systému skautingu, který hodlají výrazněji zmodernizovat.

První na řadě tak byl dlouholetý hlavní skaut Arsenalu Steve Rowley, který se chystá rezignovat a jeho místo by měl zaujmout šéf skautů německého Dortmundu Sven Mislintat, který je podle deníku Bild s londýnským velkoklubem již dohodnutý.

Jenže Mislintat podle všeho nebude jediným členem zákulisního týmu Dortmundu, kterého Arsenal zlákal do svých služeb, ten si totiž vyhlédl také sportovního ředitele Borussie Michaela Zorca.

MislintatSven Mislintat a Michael Zorc mají hlavní podíl na úspěších Dortmundu. (zdroj: bild.de)

Funkce sportovního ředitele byla dosud v Arsenalu neobsazená a příchod Zorca by měl ulehčit práci manažerovi Arséne Wengerovi, který byl dosud za přestupy odpovědný.

Zorc má díky své práci v Borussii Dortmund v Německu skvělou reputaci a především díky němu se klubu podařilo přivést a rozvinout například Marca Reuse.

Zorc zároveň blízce spolupracuje s hlavním skautem Mislintatem, který během svého působení našel pro Dortmund takové hráče, jako jsou Robert Lewandowski, Pierre-Emerick Aubameyang, Shinji Kagawa nebo Ousmane Dembélé.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o Dětské Fotbalové Dresy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *