Real po dvou prohrách zabral, Barcelona i Atlético zvítězily

Realu se dlouho nedařilo otevřít skóre, jen Ronaldo se dostal do tří slibných příležitostí, síť ale nerozvlnil. Až čtyři minuty před přestávkou se po rohovém kopu prosadil Casemiro a vstřelil první gól „Bílého baletu“ hlavou v této sezoně.

V druhém dějství domácí definitivně rozhodli. V 56. minutě se nádhernou ranou zpoza vápna do šibenice zaskvěl Asensio, za čtvrt hodiny předložil míč Ronaldo do vápna Iscovi a pětadvacetiletý španělský reprezentant se nemýlil.

Las Palmas se v této sezoně vůbec nedaří. Prohrálo posedmé v řadě, celkově má na kontě pouze šest bodů a 28 inkasovaných branek, což je nejhorší počin v La Lize. Jubilejní 300. ligový duel v dresu Realu odehrál Marcelo a je druhým zahraničním hráčem, který na tuto metu dosáhl. Tím prvním byl legendární obránce Roberto Carlos (370).

Villarreal počtvrté za sebou udržel čisté konto na svém stadionu. Přemožitel Slavie ze čtvrtečního duelu Evropské ligy porazil Málagu zásluhou Sansoneho 2:0. Italský útočník se stal prvním hráčem v sezoně, který zaznamenal dvě trefy jako náhradník. Málaga dosud čeká na bod ze hřiště soupeře a v tabulce je se čtyřmi body poslední.

Barcelona vyhrála díky Alcácerovi, Atlético slavilo v závěru
Barcelonský Alcácer v 23. minutě potrestal Escuderovu chybu při zpracování míče a zařídil favoritovi vedení. Sevilla v druhé půli srovnala, po rohovém kopu překonal Ter Stegena hlavou Pizarro, avšak Alcácer rychle odpověděl gólem na 2:1. Po rychlém brejku a centru z pravé strany byl u míče dřív než brankář Soría.

FOTOGALERIE
DOBŘE TY. Cristiano Ronaldo z Realu Madrid během duelu s Las Palmas.Paco Alcácer z Barcelony (vlevo) dostává gratulace ke gólu proti Seville.
Paco Alcácer z Barcelony (s číslem 17) překonává Davida Soriu v brance Sevilly.Fanoušci Barcelony v akci
Zobrazit fotogalerii

Hvězdný Argentinec Lionel Messi se při 600. startu v barcelonských barvách brankově neprosadil, nadále však s dvanácti zásahy vládne tabulce střelců.

Valencie pokračovala v úspěšném vstupu do sezony, tentokrát si doma poradila s Leganés 3:0. „Netopýři“ vyhráli posedmé za sebou, což se jim ještě nikdy v ligové sezoně nepodařilo. Zůstali tak na druhém místě tabulky.

Valencii nasměroval k výhře ve 14. minutě kapitán Parejo, jenž z přímého kopu chytře podstřelil skákající zeď bránících hráčů. Tři body domácím pojistili v druhém poločase Rodrigo a z penalty Mina.

Atlético porazilo La Coruňu až gólem v nastaveném čase. Favorit se dlouho nemohl prosadit, příliš se nedostával ani do šancí. Produktivitě nepřispěl ani Griezmann, který se netrefil už sedm zápasů za sebou, což je jeho nejdelší střelecký půst za dobu působení v madridském klubu.

Remízový zápas nakonec překlopil na stranu svěřenců trenéra Simeoneho ghanský záložník Thomas. V první minutě nastavení propálil po Gabiho přiťuknutí z přímého kopu vše, co mu stálo v cestě.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o Dětské Fotbalové Dresy.