Ve Vietnamu bych se zabezpečil, ale peníze pro mě nejsou prioritou, říká karvinská jednička

Jeho příběh je velmi zajímavý. Když mu bylo šestnáct, poprvé se vypravil do Vietnamu, do rodné země svého otce a dostal lukrativní nabídku tamní zemi reprezentovat. Brankář Patrik Le Giang ale odmítl a vrátil se zpátky do rodného Slovenska, kde za Žilinu odchytal i několik ligových zápasů. Následně zamířil do Česka a v letošní sezoně působí v Karviné. „Ve Vietnamu bych se zabezpečil, ale já fotbal nehraji prioritně kvůli těmto věcem,“ přiznává v zajímavém rozhovoru pro eFotbal.cz 25letý gólman, který si zakládá na pozitivním myšlení a postoji k životu.

Ve Vietnamu bych se zabezpečil, ale peníze pro mě nejsou prioritou, říká karvinská jednička
Ve Vietnamu prý o vás byl velký zájem, proč jste se rozhodl vrátit zpátky na Slovensko? Prý vám ve Vietnamu nabízeli pohádkové podmínky, navíc byste měl asi větší šanci se tam prosadit v reprezentaci…

Je pravda, že jsem měl možnost reprezentovat zemi, kde se narodil můj otec. Možná by to byla lehčí cesta a zabezpečil bych se, ale já fotbal miluji a nehraji ho prioritně kvůli těmto věcem. Vybral jsem si jinou cestu. Řídím se intuicí a ve fotbale chci něco dokázat. A při vší úctě k vietnamskému fotbalu, ten evropský je bezpochyby na vyšší úrovni.

Jak jste se tenkrát ve Vietnamu cítil a jak na vás zapůsobilo tamní prostředí?

Byla to moje vůbec první návštěva Vietnamu, poprvé jsem ve svých šestnácti letech poznal svoje prarodiče a ostatní členy rodiny. Vietnam mě jako země oslovil okamžitě, stejně jako lidé, mentalita a kultura. Je to určitě jiné jako u nás. Lidé jsou tam velmi přátelští, mají zkrátka jiné zvyky. Je pěkné vidět kontrast mezi vietnamskou a naší kulturou a z každého si něco vzít a přenést to do svého života.

Můžete říct, jestli se cítíte být víc Slovákem, nebo Vietnamcem?

Jak už jsem říkal, jsem hrdý na to, že jsem se narodil na Slovensku, ale zároveň jsem rád, že mi v žilách koluje asijská krev.

Někdejší kapitán české U21: Slavia? Nevím, jestli by to klapalo. Pod Radou se mi pracuje dobře
Máte starty za slovenský tým do 21 let, předpokládám, že vaším snem si jednou zachytat i za seniorskou reprezentaci. Je to tak?

Myslím si, že na světě nenajdete fotbalistu, který by si nechtěl obléct dres a reprezentovat svoji zemi, ve které se narodil. Reprezentační dres je ten vůbec nejcennější. Já nejsem výjimkou a obléct dres s dvojkřížem na hrudi je jedním z mých největších snů a cílů.

Na vaše slova plynule naváži. Kam byste to ve fotbale jednou rád dotáhl? Máte nějaké vysněné angažmá či konkrétní soutěž?

Už odmalička jsme vzhlížel a sledoval italskou a španělskou ligu. Však i můj oblíbený tým Real Madrid je ze Španělska. V poslední době ale dost sleduji i německou bundesligu, která má vysokou kvalitu a určitě patří mezi nejlepší na světě. Přiznávám, že tam mě to láká.

Dočetl jsem se, že doma nemáte televizi a hodně čtete motivační literaturu či životopisy sportovců. Pomáhá vám to v životě i ve fotbalové kariéře?

Televizi jsem ze svého každodenního života odstranil asi před třemi roky, od té doby jsem o nic nepřišel. Naopak, knížky mě obohacují daleko víc, hlavně o informace a myšlenky, které si vybírám já sám. Samozřejmě se rád podívám na dobrý film nebo na fotbalové zápasy, není to tak, že bych se na televizi nikdy nepodíval. Jen ji nemám doma.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o fotbalove dresy vyprodej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *