ale zato držali pre nich výborný výsledok. Pätnásť minút pred koncom Holúbek mieril dobrý pokus

Fortuna liga – souhrn 2. kola

Miloš Lačný (©mfkruzomberok.sk)Ružomberok před vlastními fanoušky rozstřílel Senici. Mistrovská Žilina nečekaně ve druhém kole podlehla oslabenému Prešovu. Naopak druhé vítězství slaví bratislavský Slovan, jenž si poradil se Zlatými Moravci, další sobotní duel mezi Nitrou a Michalovci vítěze nepřinesl. Trenčín nestačil na Dunajskou Stredu a stoprocentní zůstává rovněž Trnava, která si pro změnu poradila s Podbrezovou…MFK Ružomberok – FK Senica 4:030.07. 19:00Branky: 26. Dominik Kružliak, 43. Dominik Kružliak (pen.), 58. Nermin Haskić, 74. Miloš Lačný
MFK Ružomberok potvrdil papierové predpoklady a FK Senica zdolal v druhom kole Fortunaligy vysoko 4:0 (2:0).Už od začiatku bolo jasné, kto bude hrať dnes prvé husle. Prvá lopta skončila medzi žrďami v desiatej minúte. Vtedy Plach vyboxoval polostrelu Daniela. V 18. minúte domáci kapitán Sapara z priameho kopu poslal nebezpečnú loptu, senický brankár ju vytlačil za bránkovú čiaru, ale na prekvapenie roh z toho nebol. V 23. minúte Podhorin hrubo fauloval Haskiča, za čo mu rozhodca ukázal druhú žltú a následne červenú kartu. Hneď nato Qose hlavou zblízka minul. V 26. minúte exekútor štandardiek Sapara tentoraz nie najvydarenejšie zahral priamy kop, lopta sa odrazila ku Kružliakovi, a ten ju ľavačkou napálil k ľavej žrdi – 1:0. O dve minúty pekné nožničky ukázal Lačný, ale Plach bol na mieste. Po následnom faule na Kostadinova mali domáci výhodu pokutového kopu. Lačný trestuhodne prestrelil bránu. Po polhodine hry dali o sebe vedieť aj hostia. Martišiak hlavou z hranice šestnástky namieril do šibenice a Macík mal čo robiť. V 39. minúte Haskič trafil iba nohy senického brankára. Dve minúty pred naplnením prvého polčasu po faule Ranka na Haskiča kopali Liptáci druhú penaltu. Kapitán Kružliak sa tentoraz nemýlil – 2:0.Aj po zmene strán sa takmer stále hralo len na polovici Seničanov. Priamy kop Saparu v 56. minúte minul bránu. Krátko nato po nezištnej prihrávke Daniela do odkrytého rohu brány hostí upravil loptu Haskič – 3:0. V 65. minúte senický Plach vytlačil nad brvno prudkú zakončenie Saparu. V 74. minúte Takáč centroval, lopta sa dostala k Lačnému, a ten zblízka pridal štvrtý gól ‚Ruže‘. Štvorgólový rozdiel mohli domáci ešte zvýšiť, no viackrát už skórovať nedokázali. Prvé tri tímy v tabuľke po dvoch kolách ešte nestratili ani bod. Ide o Slovan, Trnavu a Dunajskú Stredu. MFK Ružomberok zdolal FK Senica vysoko 4:0 (2:0).
více informacíMŠK Žilina – Tatran Prešov 2:329.07. 19:00Branky: 7. Róbert Polievka, 40. Denis Vavro (pen.) – 4. Roland Černák, 16. Roland Černák, 61. Erik Streňo (pen.)
Divoký zápas videli diváci v Žiline. Majster si tentoraz zmeral sily s Prešovom a bol jednoznačným favoritom. Od začiatku duelu ale mal veľké problémy a inkasoval od inak málo potentného Tatrana trojku. A to hostia hrali celý druhý polčas o jedného hráča menej a napriek tomu dokázali pod Dubňom senzačne vyhrať!Už po pár minútach sa menilo skóre a na radosť východniarov sa tešili ich miláčikovia. V pozmenenej zostave, kde vyčnievali posily otvoril skóre Roland Černák. Pekne sa vo vápne uvoľnil a strelou ponad Mandousa dal na 0:1. Lenže domáci odpovedali ešte prvej desaťminútovke a zdalo sa, že išlo len o krátkodobý výpadok. Akcia po odrazoch vo vápne napokon skončila na kopačke Polievku, ktorý presnou ranou k žrdi vyrovnal na 1:1. Zrejme zlomový moment prišiel v 12. minúte, pretože Polievka neda druhý gól v šanci, ale nastrelil len do žrde. To využil Tatran na druhý zásah a opäť bol pri tom Černák. Center do šestnástky nikým nekrytý z prvej krásne posadil k žrdi – 1:2. Opäť sa zdalo, že bude len otázkou času, keď sa Žiline podarí vyrovnať a potom zoberie opraty do svojich rúk. Lenže obrana hostí odolávala, no aj pre nich prišla komplikácia. Po zákroku vo vápne sa pískala proti Tatranu penalta, čo využil Vavro so šťastím na 2:2. Zelenobieli prežili strastiplný záver polčasu, pretože strelec dvoch zásahov Černák to prehnal pri atakovaní súpera a videl v krátkom čase aj druhú žltú kartu. Polčas sa tak skončil nerozhodne a pre hostí ako zo zlého sna. Navyše bol na tribúnu vykázaný ešte aj tréner Jantek. Všetko nasvedčovalo tomu, že po prestávke majster súpra zničí, veď hral o jedného viac a podarilo sa mu do šatne aj vyrovnať. Ale ich tlak bol prislabý na to, aby odolal legendárnemu prešovského betónu. Šarišania perfektne lopty blokovali, nedali majstrovi možnosť nadýchnúť sa na drvivý nápor a prežili aj nastrelenie ďalšej konštrukcie brány. A navyše, po faule na Kačalu sa pískala penalta aj pre Tatran. Loptu si postavil inak nešťastník Streňo, ale tentoraz sa stal hrdinom a upravil na senzačných 2:3. Tlak Žilinčanov narastal, hostia sa prakticky nedostávali za polovicu ihriska, ale zato držali pre nich výborný výsledok. Pätnásť minút pred koncom Holúbek mieril dobrý pokus, lenže Talian si poradil a udržal priaznivý priebežný stav pre svoj tím aj naďalej. Domáci boli nervózni, hra sa im nedarila podľa predstáv a Tatranu sa darilo držať ich na uzde. V závere nedal hlavičkou ani Mráz, prehlavičkoval bránu. Ani rohové kopy v nadstavenom čase nič neriešili pre šošonov a preto majú po dvoch kolách stále 0 bodov. To Prešov získal senzačné tri body na pôde majstra napriek tomu, že dohrával celý druhý polčas o jedného hráča menej. Dokonca domácim strelil toľko gólov čo dánska Kodaň a hoci inkasoval v novom ročníku ligy už sedemkrát, strelil po dvoch dueloch už 4 góly. To sa mu vlani podarilo až po 12. kole.
více informacíSlovan Bratislava – FC Zlaté Moravce 2:129.07. 19:00Branky: 6. Boris Sekulić, 52. Vukan Savičević – 41. Milan Rundić (vl.)
Ďalšie tri body si pripisuje Slovan. Ten na Pasienkoch nezaváhal a porazil Zlaté Moravce 2:1. Škrvnou pre domácich je zranenie Róberta Vitteka.Skóre sa menilo už po šiestich minútach, po rohovom kope sa Hološkova hlavička ešte neujala, ale z dorážka Sekulič prestrelil všetko v ceste a bolo 1:0. Neskôr prišla spolupráca dvoch bývalých reprezentantov Slovenska, Hološko nabil Vittekovi. Jeho rana ale mierila tesne nad. Zaujímavo to potom skúsil Savičevič, ale do čierneho sa jeho strela nezapísala. Tréner Vukomanovič potom po jedom zo súbojov musel nútene striedať zraneného Vitteka. Prvú prácu mal Greif v 25. minúte, úradovala totiž spolupráca Orávika s Barišom. Hološko po polhodine hry mieril zaujímavú ranu, ale Dobrotka ju zrazil na roh. V závere polčasu potom Cleber z priameho kopu trafil do múru, no Orávik napálil odrazenú loptu na bránu a Rundič si ju nešťastne vrazil do siete. Aj preto sa prvý polčas skončil 1:1. Netrvalo dlho a po prestávke sa opäť ujal vedenia Slovan. Zase platilo, že gól dosiahol po odrazenej lopte a usmernení do siete. Teraz si takto streleckú listinu vylepšil Savičevič, keďže Kováč predtým loptu len vyrazil pred neho – 2:1. Po hodine hry mal Sekulič priestor na pravej strane šestnástky, vyslal krížnu strelu, ktorú obranca zrazil na roh. Belasí mali naďalej prevahu, kým ViOn bol v útoku prakticky neškodný. Dvadsať minút pred koncom De Kamps zakončil brejk Slovana, z dobrej pozície ale mieril tesne nad. Kováč mal prácu aj v 77. minte, Čavrič prudkú ranu ale do siete napokon nevtesnal. Hostia v závere ešte pritlačili, ale napokon z toho nvyťažili nič. Tri body preto ostali doma, Slovan je zatiaľ stopercentný.
více informacíFC Nitra – Zemplín Michalovce 0:029.07. 19:00Branky: –
V druhom kole Fortunaligy nezopakoval domáci nováčik z Nitry výkon proti majstrovskej Žiline a s Michalovcami iba remizoval 0:0.Pod Zobor po dohode oboch celkov pricestovalo mužstvo z Michaloviec, ktoré malo odohrať s Nitranmi domáci zápas. Tí pohrozili hneď v úvode. Pokus Kóňu rozvlnil iba bočnú sieť. V 22. minúte sa Valenta presadil v súboji so Šimčákom, ale domáci zakončovateľ z uhla trafil rovnako bočnú sieťku. O tri minúty neskôr dobre zakročil brankár Hroššo, keď najskôr zneškodnil jedovatú Božokovu strelu. Z pokračujúcej akcie hostí si onedlho poradil aj s nebezpečnou hlavičkou Žofčáka. Po hodine hry sa po aktivite Valentu dostal do koncovky Fábry, ale jeho aktivita rovnako nepriniesla otvorenie gólového účtu. V zostávajúcom priebehu prvého polčasu zaujala ešte strela Božoka. Ten z dobrej pozície napálil vysoko do mračien. Do kabín odchádzali tímy za bezgólového stavu.V druhom dejstve pokračoval vyrovnaný duel. Gólové šance sa v ňom však rodili už len sporadicky. Obaja brankári na čele s obranou si svoje miesta zastali, a preto sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov. FC Nitra remizoval na domácom trávniku s MFK Zemplín Michalovce 0:0 a ani v druhom kole neokúsil trpkosť prehry. Michalovce po prehre v Trnave (0:1) ukoristili pre zmenu prvý ligový bod.
více informacíAS Trenčín – DAC Dunajská Streda 1:229.07. 18:30Branky: 60. Rangelo Janga – 25. Kristopher Vida, 75. Kristopher Vida
V druhom kole nového ročníka Fortunaligy zdolal DAC Dunajská Streda domáci AS Trenčín 2:1 (1:0).Od začiatku sa hral rýchly zápas. Aktívnejší boli domáci. Po niekoľkých sekundách hry sklepol Janga hlavou loptu pre Gonga. Druhý menovaný namieril z niekoľkých metrov nad. O dve minúty si hráči pozície vymenili. Janga namiesto zakončenia loptu pustil za seba. Bol z toho iba roh. V jedenástej minúte Janga skoro prekvapil Maceja, keď predskočil obrancu. Reprezentant Curacaa si v 18. minúte nabehol na centrovanú loptu, no ani tentoraz nebol úspešný. Zverenci trénera Ševelu sa tlačili do zakončenia, tam však boli neškodní. Hosťom naopak dobre vyšla prvá vážnejšia kontra. Po kombinačnej akcii zostal neobsadený Vida a sám pred Chovanom strelou k žrdi rozvlnil sieť – 1:0 pre DAC. Domáci sa po inkasovanom góle tlačili pred šestnástku súpera. V 41. minúte sa po peknej akcii na niekoľko dotykov ocitol v samostatnom nájazde kapitán Ljubičič. Z dobrej pozície nastrelil vybiehajúceho Chovana.V 51. minúte sa do zakončenia prekľučkoval Gong. Z 15-tich metrov trafil stred brány. Zdalo sa byť otázkou času, kedy domáci vyrovnajú. V 60. minúte centrovaná lopta sadla na hlavou Jangovi – 1:1. Pred Macejom bolo potom viackrát husto. Gól ale na prekvapenie padol na opačnej strane. V 75. minúte Kloostera predskočil Vida a preloboval vybehnutého Chovana – 2:1 pre Dunajskú Stredu. Definitívu výsledku mohol pridať v 83. minúte, no osamotený pred Chovanom prestrelil. V samom závere mal tutovku El Mahdioui, ktorého strelu z priameho kopu vychytal Macej. AS Trenčín podľahol na domácej umelej tráve Dunajskej Strede 1:2 (0:1). Hostia tak v prvých dvoch ligových zápasoch zaknihovali plný počet bodov.
více informacíŽeleziarne Podbrezová – Spartak Trnava 1:228.07. 18:30Branky: 89. Andrej Rendla – 37. Marvin Egho, 42. Marvin Egho
Druhý zápas novej sezóny a druhá prehra pre Podbrezovú. To Trnava má už 6 bodov, teda plný počet. V piatkovej predohrávka 2. kola Fortuna ligy o tom rozhodol dvomi gólmi Egho.Nebolo to vôbec ono zo strany domácich, prvé náznaky šancí sa neujali a potom zápas už režírovala Trnava. Viazanko síce pálil už po desiatich minútach, no nepresne. Ten istý hráč potom po štvrťhodine hry mieril hlavičkou vedľa a Leškov priamy kop brankár zvládol. Tesne vedľa mieril Jirka po polhodine hry, to bola akcia v spolupráci s aktívnym Eghom. Práve on zariadil všetko podstatné a hoci najprv ešte nedal hlavičkou, potom sa dvakrát presadil. Najprv dorazil do siete strelu, ktorú spacifikoval po hlavičke Tótha Kuciak a bolo 0:1. Tri minúty pred prestávkou sa Egho pohral s obrancom a potom nemal problém v ťažkej pozícii zasunúť loptu do siete aj druhýkrát – 0:2.Leška cez prestávku následne vymenil Rendla a hneď mohol znížiť. Jeho hlavička ale napokon po rohu nemala gólové parametre. Domáci si potom pýtali penaltu, ale po možnej ruke sa nepískala. Kadlec neskôr štvrťhodiny pred koncom bol pri dobrej akcii hostí, ale jeho prihrávka napokon Jirku v lepšej pozícii nenašla. Egho mohol o niečo neskôr dokonca zavŕšiť hattrick, ale nepotrestl chybu domácej obrany. V závere sa predsa len presadil navrátilec Rendla, bombou do siete ale už len skorigoval na konečných 1:2. Domáci tak nemajú po dvoch dueloch ani bod, to Trnava už plný počet, teda šesť.
více informací
TabulkaTýmZVRPSB1.Slovan Bratislava22007:262.Spartak Trnava22003:16DAC Dunajská Streda22003:164.FC Nitra21101:045.MFK Ružomberok21015:236.AS Trenčín21013:33FC Zlaté Moravce21013:338.Tatran Prešov21014:739.Zemplín Michalovce20110:1110.MŠK Žilina20022:4011.Železiarne Podbrezová20021:3012.FK Senica20021:60