Atlético se s Ligou mistrů rozloučilo výhrou, do finále postupuje Real

Žádný tým se z porážky 0:3 v semifinále nedokázal vzpamatovat. Téměř nemožného úkolu se ale fotbalisté Atlétika Madrid zhostili s grácií sobě vlastní – na svého městského rivala doslova vlétli. Kokeho pokus v páté minutě ještě Keylor Navas na bližší tyči vyrazil, avšak o chvíli později už inkasoval.

Saúl Ňiguéz si naskočil na centr z rohového kopu a hlavou otevřel skóre. O chvíli později to s Realem vypadalo ještě hůř – Raphael Varane totiž v pokutovém území fauloval Fernanda Torrese a rozhodčí nařídil penaltu. Té se ujal Antoine Griezmann a Atlético už po šestnácti minutách stáhlo ztrátu na jediný gól.

Jenže třetí branku nepřidalo. Krátce před změnou stran navíc naděje domácích zmrazil záložník Isco, jenž dorážkou zblízka zakončil famózní individuální průnik Karima Benzemy. Real si tak mohl odškrtnout vstřelení důležitého gólu ze hřiště soupeře.

Hra se posléze lehce uklidnila, ale ani ve druhé půli nebyla nouze o šance.

Ani jeden tým ale před brankou nebyl úspěšný a stav se neměnil. Nejprve mohl na 2:2 vyrovnat hrdina úvodního střetnutí Cristiano Ronaldo, na hattrick však po centru Marcela nenavázal. Velkou příležitost na případný zvrat promarnila dvojice Yannick Carrasco, Kevin Gameiro. První jmenovaný v 66. minutě ve vápně vypálil, střídající Gameiro dorážel, ale hlavičkou nechal vyniknout Navase.

O deset minut později se tentýž fotbalista pokoušel přidat třetí domácí gól po přihrávce Angela Correy, ale na malém vápně se mu zakončení – i kvůli mírné teči Varana – nepovedlo.

Atlético v posledním zápase Ligy mistrů na stadionu Vicente Calderóna vyhrálo 2:1, ale do finále potřetí za poslední čtyři roky postupuje Real. V Cardiffu ho 3. června čeká Juventus.

Real se stát prvním celkem v historii soutěže, který prestižní trofej obhájí.
Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o Levné fotbalové dresy.