Dortmund bez Aubameyanga opět ztratil, Payet řídil výhru Marseille v Caen a ve Španělsku byly k vidění rovnou tři penalty

Zatímco Olympique Marseille se veze na vítězné vlně, Borussii Dortmund do smíchu moc není. V předehrávce 19. kola pouze remizovala s Herthou Berlín a na vedoucí Bayern ztrácí již 14 bodů. Ten má však zápas k dobru.

Borussia Dortmund doufala, že by do jarní části německé ligy mohla vstoupit konečně vítězně. Místo toho si veze stejně jako v předchozím případě pouze bod, o který se 71. minutě postaral přesnou hlavičkou japonský reprezentant Shinji Kagawa. V utkání opět nebyl k vidění gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang, jenž byl po předchozích zprávách ohledně svého přestupu do Arsenalu dočasně vyřazen z kádru.

Olympique Marseille se představil na hřišti v Caen, kde se již od samotného začátku snažil mít utkání pod kontrolou. Poziční i herní převaha se přetavila ve změnu skóre až deset minut po změně stran, když se k pokutovému kopu postavil Dimitri Payet a následně se nemýlil. V 74. minutě pak ještě navýšil Thauvin, který stanovil finální podobu skóre na 2:0. Pro Marseille to byla již čtvrtá ligová výhra v řadě.

Velice zajímavý průběh přinesl první zápas 20. kola španělské Primera División. V utkání Getafe s Athleticem Bilbao byly k vidění rovnou tři penalty, přičemž dvě skončily gólem. Za domácí se k bílému puntíku dvakrát postavil Jorge Molonia, jenž svůj první pokus střelou doprostřed jasně proměnil a druhým nechal vyniknout brankáře soupeře. Střelecky bylo Getafe poměrně aktivnější, přesto se oba celky nakonec rozešly nerozhodně.
Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o fotbalové dresy sady.