fotbalový dres se jménem Nigérie vypadla z Afrického poháru národů v 16

fotbalový dres se jménem Nigérie vypadla z Afrického poháru národů v 16. kole poté, co v neděli večer prohrála s Tuniskem 1:0.

Dočasný trenér Nigérie Augustine Eguavoen se vrátil ke stejnému týmu, který porazil Egypt a Súdán v prvních dvou zápasech ve skupinové fázi, když si odpočinul několik regulérů prvního týmu ze souboje s Guineou-Bissau.

Mezitím bylo Tunisko nuceno postavit oslabený tým poté, co bylo v sobotu pozitivně testováno na koronavirus 12 hráčů včetně kapitána Wahbiho Khazriho a hlavního trenéra Mondhera Kebaiera.

Super Eagles okamžitě zaútočili, když byl nahrán roh do pole a Wilfred Ndidi se pokusil o odvážný kop nad hlavou, který šel mimo cíl.

Tunisko bylo blízko vedení proti průběhu hry v deváté minutě, když si centr našel cestu ke střednímu obránci Montassarovi Talbimu u vzdálenější tyče a jeho snažení bylo odklizeno z čáry.

Tunisko se dostalo do vedení pouhé dvě minuty po poločase. Pravý obránce Super Eagles Ola Aina uklouzl a ztratil držení míče ve prospěch Youssefa Msakniho, který si sekl zleva a zasáhl prudkou nízkou střelou ze středové pozice na 25 yardů, která se špatně vymykala a brankář Maduka Okoye se mohl dostat jen rukou k míči. jeho cesta do zadní části sítě.

Věci se pro Super Eagles změnily k horšímu, když byl Alex Iwobi, který právě nastoupil jako náhradník, vyloučen na zápas s Msakni.

Brzy poté, co se Nigérie prosadila, byla blízko vyrovnání. Peter Oladeji Olayinka zasahoval na zadní tyč a Moses Simon si brilantním prvním dotekem vytvořil yard prostoru v šestnáctce, ale jeho pokus zblízka z úhlu dobře udusil tuniský střelec Bechir Ben Said.

Levý obránce Super Eagles Zaidu Sanusi poté protáhl svou ránu vedle levé tyče těsně do vápna, když muži Eguavoenu začali na soupeře tlačit.

Další šanci měli Nigerijci před deseti minutami před koncem. Ellyes Skhiri přivedl Umara Sadiqa na okraj krabice. Simon vystoupil a zatočil přímý kop přes zeď a těsně nad tyč.

Poslední marný pokus od Super Eagles byl Sadiqův poté, co náhradníka dres ronaldo juventus chytře zahrál na branku vnitřním pravým kanálem Olayinka a proklouzl míčem kolem řítícího se Bena Saida, ale ten mučivě stékal vedle levé tyče. šampioni z roku 2013 vypadli ze soutěže.