Premier League – Cítím, že jsem nejlepší gólman na světě, říká Thibaut Courtois

Po příchodu z hostování v Atléticu Madrid v roce 2014 se Thibaut Courtois postupně vypracoval ve stabilní a důležitý článek základní sestavy Chelsea, se kterou od té doby získal dva tituly v Premier League.

Už minulý týden manažer Conte označil svého svěřence za nejlepšího brankáře na světě. Sám Courtois to cítí podobně. „Samozřejmě že se cítím jako nejlepší na světě. Neříkám, že tu nejsou i další skvělí gólmani, není ale na mně, abych posuzoval, kdo je lepší a kdo je horší. Musíte tak mít nastavenou mysl, jinak nejlepší nikdy nebudete,“ řekl pětadvacetiletý brankář.

„Myslím si, že každý velký hráč, ať už z pole nebo gólman, o sobě musí takhle přemýšlet. Snažím se na sobě dennodenně tvrdě pracovat, abych byl stále lepší,“ dodal Belgičan.

Chelsea, která v této sezoně obhajuje mistrovský titul, je v aktuálním ročníku Premier League už jedenáct bodů za prvním Manchesterem City. Do Vánoc Chelsea nicméně nečeká žádný velký soupeř z nejlepší šestky, a i proto musí Blues všechny tyto zápasy vyhrát.

„Všechno jsou to zápasy, které musíme bezpodmínečně vyhrát. Pokud se nacházíme jedenáct bodů za City, nesmíme si dovolit ztratit byť jediný bod. Stále jsme ve hře, záleží to na nás, abychom si udrželi vítěznou formu a pak se můžeme ohlížet, jak si vedou ostatní. V současné chvíli hrají City velmi dobře, ale přesto musíme věřit, že je forma jednou opustí,“ řekl Courtois.

„Sezona, ve které obhajujete titul je vždy o něco náročnější. Náš tým ale podle mě i nadále ukazuje touhu po dalším titulu. Musíme si přiznat, že jeden z týmů si vede lépe než všichni ostatní. Nic jiného než vyhrávat naše zápasy nám ale nezbývá,“ uzavřel Thibaut Courtois.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *