Premier League – Tottenham v předehrávce jen remizoval s Brightonem. Dostane Chelsea šanci vrátit se do boje o Ligu mistrů?

Brighton & Hove Albion FC – Tottenham Hotspur 1:1
Branky: 50. Groß (pen.) – 48. Kane (Son)

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Groß, Stephens, Kayal – Knockaert, G. Murray (74. Ulloa), Izquierdo (77. March)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Moussa Sissoko (74. M. Dembélé), Wanyama – Lucas Moura (74. Lamela), Eriksen, Son – Kane (85. F. Llorente)

První poločas příliš fotbalové zábavy nenabídl. Hra Tottenhamu byla pomalá, přihrávkám chyběla přesnost a hráčům míč často odskakoval. Občas se zdálo, že se místo na trávníku hraje na ledě, protože fotbalisté měli problém udržet rovnováhu a podklouzávali. Většina šancí, které stály za řeč proto přišly ze standardních situací. Tottenham zahrával dva přímé kopy z hranice vápna. V prvním případě Eriksen neprostřelil zeď, podruhé Kane podklouzl a jeho střela proto neměla razanci.

Po rohovém kopu v osmnácté minutě zahrozili i domácí. Jeden z hráčů Brightonu se v pokutovém území dostal k hlavičce a těsně před Llorisem málem toto zakončení tečoval dotírající Knockaert. V nastavení první půle měl Tottenham možná nejnebezpečnější šanci. Kane na hranici vápna přiklepl míč Sonovi, který pohotově zamířil do dolního rohu. Domácí gólman Ryan byl ale na zemi včas a rukou Sonovu střelu vyrazil.

Krátce po zahájení druhého poločasu se Tottenhamu podařilo dosáhnout toho, čemu se v předchozích pětačtyřiceti minutách příliš nepřiblížili – gólu. Son na pravé straně vybojoval balon, udržel ho na brankové čáře a předložil jej Kaneovi, který zakončoval do poloodkryté brány

Vydřeného vedení si Spurs užili jen několik desítek vteřin. Po rozehrání se totiž do vápna soupeře vřítil domácí Izquierdo, po jehož rameni krátce hmátl Aurier. Reakční doba domácího křídelníka sice byla o vteřinu pomalejší, přesto nakonec upadl a rozhodčí nařídil penatlu. Pokutového kopu se ujal Gross, který bezpečně proměnil a srovnal na 1:1.

V závěru se Tottenham snažil o tlak, k ničemu, co by tlak připomínalo, se ale hosté nedostali. Míč je nadále neposlouchal a kopačky jim podkluzovaly. Zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o dětské fotbalové dresy.